Mistrza świata problemy z łokciem

Aleksander Łoginow do sezonu zimowego przygotowuje się poza kadrą Rosji. Jego plany torpeduje kontuzja łokcia. Mistrz świata w sprincie zmuszony będzie do modyfikacji swoich przygotowań.

28-letni biathlonista ma za sobą całkiem udaną zimę. Rosjanin nie błyszczał może w Pucharze Świata, ale podczas Mistrzostw Świata w Anterselwie wywalczył złoto w sprincie oraz brąz w biegu pościgowym. Okres przygotowawczy przed kolejnym sezonem nie układa się jednak po myśli Łoginowa.

- Tak jak w ubiegłym roku mam problemy z łokciem. Będę musiał nieco zmienić swoje przygotowania do zimy. Na szczęście do rozpoczęcia sezonu jest jeszcze sporo czasu - powiedział Łoginow.

- Nie mogę powiedzieć by udało mi się zrealizować plan treningowy w stu procentach. Ze względu na pandemię zamknięto kompleksy sportowe i nie można było trenować. Trzeba było szukać alternatyw. Nie mam zastrzeżeń do swojej kondycji fizycznej, jeśli tylko zdrowie pozwoli będę chciał wystartować w letnich mistrzostwach kraju - dodał.

Łoginow nie weźmie udziału w kolejnym zgrupowaniu reprezentacji Rosji, które planowane jest w Ałdanie.

- Ten wyjazd nie ma sensu. Trenerzy reprezentacji uzasadniają organizację obozu tam możliwością treningu na naturalnym śniegu, podczas gdy my w Europie na Pucharach Świata rywalizujemy niemal wyłącznie na sztucznym śniegu. Do tego dochodzi zmiana strefy czasowej. Podjęliśmy decyzję, że Łoginow będzie przygotowywał się indywidualnie - powiedział Aleksander Kasperowicz, osobisty trener Łoginowa.