Matusik z dubletem na mistrzostwach Czech

W miniony weekend w Letohradzie rozegrane zostały mistrzostwa Czech w biathlonie na nartorolkach. W imprezie licznie udział wzięły polskie kluby. Miejsca na podium wywalczyli juniorzy Marcin Zawół, Hubert Matusik oraz Jakub Potoniec.

Z tej trójki na pierwszy plan wysuwa się Matusik. Zawodnik UKN Melafir Czarny Bór skompletował dublet złotych medali w kategorii U17. Wrażenie robi styl w jakim odniósł zwycięstwa - w sprincie wygrał z przewagą półtorej minuty, w biegu pościgowym uzyskał niemal dwie i pół minuty zapasu nad srebrnym medalistą!

Dwukrotnie na podium stał również Marcin Zawół z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Nasz młodzieżowy mistrz olimpijski zajął drugie miejsce w sprincie kategorii U19 przegrywając przy równej liczbie karnych rund z Abrahamem Ludkiem. W niedzielnym biegu pościgowym młody Polak nie dał szans rywalom z Czech i wygrał z przewagą 45 sekund nad Jakubem Kurdnacem.

Trzecim zawodnikiem z Polski, który pokrzyżował szyki sąsiadom z południa był rywalizujący w kategorii U16 Jakub Potoniec. Zawodnik z Czarnego Boru mimo czterech karnych rund zdołał wywalczyć drugie miejsce w sprincie. W biegu pościgowym już tak dobrze nie było - po aż piętnastu pudłach finiszował jako piąty.

Blisko podium był Konrad Badacz z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który startując w kategorii U19 po siódmym miejscu w sprincie awansował na czwartą lokatę w biegu pościgowym. W rywalizacji juniorów ósme miejsce w sprincie i siódmę lokatę w biegu pościgowym uzyskał Wojciech Janik. Jego klubowy kolega z AZS AWF Wrocław, Przemysław Pancerz, był szósty i ósmy w kategorii seniorów.

Zwycięstwa wśród elity odnieśli Ondrej Moravec (sprint) oraz Michal Krcmar (bieg pościgowy). Wśród seniorek pod nieobecność chorej na boreliozę Evy Pukarcikovej po złote medale sięgnęła Lucie Charvatova, która w sprincie wyprzedziła Marketę Davidovą, a w biegu pościgowym finiszowała przed Jessicą Jislovą.

Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach planowane są w dniach 2-4 października w Dusznikach-Zdroju. Wcześniej, bo już w najbliższy weekend na tym samym stadionie rozegrany zostanie krajowy czempionat w biathlonie letnim.

WYNIKI