Lawina kontuzji w zespole niemieckim

Aż czworo reprezentantów Niemiec zmaga się aktualnie z mniejszymi lub większymi problemami zdrowotnymi. W tym gronie znajduje się tegoroczna  wicemistrzyni świata Vanessa Hinz, która za niespełna miesiąc ma być jedną z rywalek Moniki Hojnisz-Staręgi w zawodach City-Biathlon w Wiesbaden.

Hinz, która podczas MŚ w Anterselwie sięgnęła po dwa srebrne medale, zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych krótkie video, w którym porusza się o kulach, a na jej lewej stopie znajduje się orteza.

- Zaliczyłam upadek na treningu nartorolkowym. Wyglądało to groźnie, ale na szczęście nic poważnego się nie stało. Jestem pozytywnie nastawiona, wkrótce powinnam wrócić do treningów. Teraz jednak czas na relaks i odpoczynek - napisała Hinz.

To nie jedyny problem natury zdrowotnej w obozie niemieckiej reprezentacji biathlonowej. Przerwę w treningach z uwagi na złamane żebro ma za sobą Karolin Horchler. Już drugą operację tego lata przeszedł Phillip Nawrath - w maju powodem była przepuklina, w połowie sierpnia operowana była pachwina. 

O paśmie nieszczęśliwych wydarzeń może mówić Vanessa Voigt. Zdolna 22-latka miała zadebiutować w marcowych zawodach Pucharu Świata w Oslo. Zostały one jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Zawodniczka ze Schmalkalden na kolejną taką szansę może niestety trochę poczekać, bo przez najbliższe sześć tygodni czeka ją rehabilitacja po operacji prawego barku. Start we wrześniowych Mistrzostwach Niemiec, które są kwalifikacją do składu na inaugurację Pucharu Świata jest w jej przypadku wykluczony.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Vanessa Voigt

 Niemcy | kobieta | Vanessa Hinz

 Niemcy | kobieta | Karolin Horchler