Szwajcarzy mają chrapkę na PŚ

Z końcem maja minął termin zgłaszania kandydatur do organizowania biathlonowych Pucharów Świata w latach 2022-2026. Jednym z ośrodków, który ma nadzieję na debiut w kalendarzu jest Lenzerheide.

Szwajcarzy na zawody biathlonowe najwyższej rangi czekają od lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Mężczyźni gościli tam w styczniu 1984 roku, areną zmagań był wówczas Pontresina. Rok później mistrzostwa świata kobiet rozgrywane były w Egg am Etzel. Od tego czasu zawody Pucharu Świata omijały Szwajcarię.

Wiele wskazuje jednak na to, że w następnym cyklu olimpijskim zawitają do Lenzerheide. Miejscowy komitet organizacyjny poinformował, że ubiega się o zorganizowanie Pucharów Świata w sezonach od 2022/23 do 2025/26. Tamtejszy obiekt dysponuje licencją A umożliwiającą aplikowanie o organizację zawodów najwyższej rangi. Ostatniej zimy Lenzerheide gościło Mistrzostwa Świata Juniorów, w poprzednich sezonach było również gospodarzem Pucharów IBU.

O kształcie kalendarza Pucharu Świata w latach 2022-2026 IBU zadecyduje jesienią. Do 31 maja mijał również termin składania kandydatur o organizację Pucharów IBU i Pucharu IBU Juniorów w sezonach 2022/23 i 2023/24.