Fourcade odwołał swój festiwal

Martin Fourcade poinformował, że planowane na ostatni weekend sierpnia zawody nartorolkowe jego imienia zostały odwołane. Decyzja ta podyktowana była ograniczeniami narzuconymi przez francuski rząd w związku z pandemią koronawirusa.

Druga edycja "Martin Fourcade Nordic Festival" miała odbyć się w dniach 29-30 sierpnia bieżącego roku w Annecy.

- Z ogromnym żalem muszę przekazać informację o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy. W związku z restrykcjami podjętymi przez rząd Francji mającymi zwalczyć epidemię koronawirusa nie spotkamy się w tym roku w Annecy. Naszym priorytetem jest zdrowie uczestników, widzów i wolontariuszy - powiedział Martin Fourcade.

Premierowa edycja zawodów rozgrywanych pod jego patronatem miała miejsce w ubiegłym roku. Wydarzenie ściągnęło do Annecy pucharową czołówkę biegaczy narciarskich oraz biathlonistów, którzy ścigali się na nartorolkach. Impreza okazała się sporym sukcesem komercyjnym, wyścigi oglądała dziesięciotysięczna publiczność. Miała ona okazję podziwiać m. in. Monikę Hojnisz-Staręgę. Najlepsza polska biathlonistka otrzymała wówczas zaproszenie do udziału w zawodach i zajęła w nich ostatecznie szóste miejsce.

Organizatorzy Blink Festivalen - innej prestiżowej imprezy nartorolkowej z udziałem biathlonowej czołówki - podjęli inną decyzję niż Martin Fourcade. Zawody planowane w dniach 5-8 sierpnia w norweskim Sandnes odbędą się, ale bez udziału publiczności.

W maju mają zapaść ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach. Te mają odbyć się od 18 do 23 sierpnia w Ruhpolding, ale ze względu na ograniczenia narzucone przez rząd federalny Niemiec prawdopodobnie zostaną przeniesione na inny termin.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade