Dobry występ Zawoła w Arber

Marcin Zawół - nasz młodzieżowy mistrz olimpijski z Lozanny - w rywalizacji z nawet o cztery lata starszymi rywalami podczas Pucharu IBU Juniorów w Arber wywalczył w sprincie 14. miejsce. Pucharowe punkty zdobył również Przemysław Pancerz, którego sklasyfikowano na 23. pozycji.

W zawodach zwyciężył Niklas Hartweg ze Szwajcarii, który aż o 40 sekund wyprzedził Witeslava Cervenkę z USA. Oboje strzelali bezbłędnie, czego nie można już napisać o Magnusie Oberhauserze. Mimo karnej rundy Austriakowi udało się stanąć na najniższym stopniu podium.

Jedno pudło zaliczył również Marcin Zawół, gdyby nie 150m dodatkowego biegu młody Polak mógł liczyć na miejsce nawet w połowie pierwszej dziesiątki. Czternasta lokata, która wywalczył jest i tak jego najlepszym osiągnięciem w zawodach rangi Pucharu IBU Juniorów. W czołowej czterdziestce uplasował się jeszcze jeden reprezentant Polski. Przemysław Pancerz po dwóch karnych rundach sklasyfikowany został na 23. pozycji.

Wojciech Filip spudłował czterokrotnie i zajął 55. miejsce, Wojciech Skorusa z 50% skutecznością na strzelnicy był 65. Jan Guńka nie stawił się na starcie.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Szwajcaria | mężczyzna | Niklas Hartweg

 Polska | mężczyzna | Przemysław Pancerz