Trójka z kompletem medali

Anna Nędza-Kubiniec, Daria Gembicka i Konrad Badacz to trójka zawodników, która może się pochwalić kompletem złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencjach indywidualnych. W rozgrywanych w sobotę w Wiśle-Kubalonce biegach długich oprócz tej trójki triumfował również Wojciech Janik.

Janik, który początku mistrzostw nie mógł zaliczyć do udanych zrewanżował się Janowi Guńce i Marcinowi Zawołowi, którzy zdominowali rywalizację w kategorii juniorów w pierwszych dwóch startach. Przy równej liczbie pięciu karnych minut Janik uzyskał lepszy czas od Guńki o pięć sekund. Wśród juniorek triumfowała Daria Gembicka. Podziw budzi nawet nie fakt, że jest to jej trzecie złoto na tych zawodach, lecz styl, w jakim je wygrała. Nad drugą Patrycją Stanek uzyskała ponad trzy minuty przewagi!

Podobna różnica dzieliła Konrada Badacza i Huberta Matusika, czyli dwóch najlepszych juniorów młodszych. Zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra wygrał z czasem lepszym o dwie i pół minuty od reprezentanta klubu z Czarnego Boru. Nie lada wyczynem popisała się Anna Nędza-Kubiniec, która wygrała mimo aż dziesięciu pudeł. Martyna Lichosyt straciła do niej półtorej sekundy.

Oprócz medali mistrzostw kraju zawodnicy rywalizują również w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Śląskie 2020”. Biegi zaliczane są również do klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska”. Równolegle odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Złote medale w kategoriach młodzieżowych, a więc zawodników urodzonych w latach 1997-1999 wywalczyli w sobotę Przemysław Pancerz z AZS AWF Wrocław oraz Magda Piczura z BKS WP Kościelisko.

W niedzielę ostatni dzień zawodów, w ramach których zaplanowano biegi sztafetowe.