Dublety na Kubalonce

W czwartek w Wiśle-Kubalonce odbyły się biegi pościgowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Drugie złote medale podczas tych zawodów wywalczyli Jan Guńka, Konrad Badacz, Daria Gembicka (na zdj.) oraz Anna Nędza-Kubiniec.

W rywalizacji juniorów, a więc zawodników urodzonych w latach 2000-2002 przewagę po sprincie znacznie powiększył Jan Guńka, który wystartował 21 sekund przed Marcinem Zawołem, a na mecie różnica między tymi dwoma zawodnikami wyniosła już niemal trzy minuty i to pomimo, że obaj zaliczyli tę samą liczbę karnych rund. Bez zmian na pierwszych dwóch pozycjach obyło się również w biegu juniorek. Drugi złoty medal wywalczyła Daria Gembicka, kolejne srebro zdobyła Patrycja Stanek. Obie na mecie dzieliły dwie i pół minuty.

Z równie sporymi przewagami po zwycięstwa sięgali najlepsi spośród roczników 2003 i 2004. Bieg pościgowy juniorów młodszych wygrał Konrad Badacz, który Huberta Matusika wyprzedził o trzy minuty. Z kolei Anna Nędza-Kubiniec dotarła do mety biegu juniorek młodszych o niespełna dwie minuty przed Barbarą Skrobiszewską.

Zawodnicy oprócz medali Mistrzostw Polski Juniorów walczą również o punkty do klasyfikacji generalnej X edycji cyklu zawodów „Celuj w Igrzyska”. Jednocześnie rozgrywane są również Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Ozdobą czwartkowej rywalizacji był właśnie wyścig młodzieżowców. Na finiszu doszło do bezpośredniego starcia dwóch zawodników AZS AWF Wrocław. Minimalnie lepszy od Przemysława Pancerza okazał się Wojciech Filip, który na pierwsze miejsce awansował z piątej lokaty po sprincie. Wśród kobiet w tej kategorii wiekowej kolejny raz najlepsza była Natalia Tomaszewska.

Piątek będzie w Wiśle dniem przerwy od startów. W weekend rywalizacja toczyć się będzie w biegach indywidualnych oraz sztafetach.

Medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski
mężczyźni
1. Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)
2. Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław)
3. Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko)

kobiety
1. Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice)
2. Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój)
3. Magda Piczura (BKS WP Kościelisko)

PEŁNE WYNIKI

Medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów
junior
1. Jan Guńka (BKS WP Kościelisko)
2. Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
3. Wojciech Janik (AZS AWF Wrocław)

juniorka
1. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)
2. Patrycja Stanek (BKS WP Kościelisko)
3. Klaudia Topór (BKS WP Kościelisko)

junior młodszy
1. Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
2. Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór)
3. Bartosz Penkała (UKS Statima Biathlon Team)

juniorka młodsza
1. Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)
2. Barbara Skrobiszewska (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
3. Patrycja Mecler (UKS Statima Biathlon Team)

PEŁNE WYNIKI