Bezbłędny Fourcade, czwarta wygrana z rzędu

Martin Fourcade maksymalnie wykorzystał nieobecność Johannesa Boe. Francuz wygrał bieg pościgowy w Ruhpolding i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dziewiątą dziesiątkę swoich triumfów Fourcade rozpoczął z przytupem. Był bowiem bezbłędny, co w biegach z czterema strzelaniami przydarzyło mu się po raz pierwszy od grudnia 2018 roku. Do trzeciego strzelania towarzyszył mu Quentin Fillon Maillet. Drugi z Francuzów zaliczył wówczas karną rundę i utrzymywał później ponad dwudziestosekundową stratę do swojego utytułowanego rodaka. Dla Fourcade'a jest to już czwarte z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Dłuższą serię Francuz zanotował tylko od 9 do 18 grudnia 2016 roku, gdy zwyciężał w pięciu kolejnych biegach.

Najciekawiej przedstawiała się walka o trzecie miejsce, w której uczestniczyli Benedikt Doll, Simon Desthieux i Vetle Sjastad Christiansen. Na początku finiszowej prostej wydawało się, że czekający już na mecie Fourcade i Fillon Malliet mogą mieć na podium towarzystwo w osobie swojego rodaka. Ten dał się jednak tuż przed metą wyprzedzić Norwegowi. Doll ze śladami krwi na twarzy po upadku musiał zadowolić się piąta lokatą.

Oprócz Christiansena nieźle wypadli też dwaj inni Norwegowie. Tarjei Boe i Johannes Dale udanie przebili się z trzeciej dziesiątki na lokaty - odpowiednio - siódmą i dziewiątą. W odwrotną stronę powędrował Johannes Kuehn. Niemiec ruszał jako dziewiąty, ale po sześciu pudłach (w tym aż 5 podczas trzeciego strzelania) spadł na 24. miejsce.

Polacy nie startowali.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU POŚCIGOWEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Quentin Fillon Maillet

 Norwegia | mężczyzna | Vetle Sjastad Christiansen

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade