Eckhoff: Odpowiada mi ta trasa

Trwa dobra passa Tiril Eckhoff, której ani deszcz, ani jedno pudło nie przeszkodziły w odniesieniu drugiego w tym sezonie zwycięstwa. Po biegu Norweżka stwierdziła, że odpowiada jej profil trasy w Annecy, ale bardzo pomogły jej świetnie przygotowane narty.

Regułą w tym sezonie staje się fakt, że zwyciężczyni biegu sprinterskiego ma na koncie jedną karną rundę. Tak było w przypadku Dorothei Wierer w Ostersund i Hochfilzen, tak i teraz u Eckhoff. Norweżka świetnie radziła sobie na trasie w Annecy i bez problemu o przeszło sześć sekund wyprzedziła drugą na mecie Justine Braisaz.

 - Odpowiada mi ta trasa. I nasi smarowacze wykonali dzisiaj świetną robotę. Mój dzisiejszy wynik to ich zasługa. Bardzo im dziękuję – stwierdziła Norweżka.

Wiele wskazuje na to, że zwycięstwo w biegu pościgowym w Hochfilzen było dla Eckhoff momentem przełomowym.

- To chyba był jeden z moich najlepszych startów. Oczywiście, że czuję się pewniej po tym, jak strzeliłam 20 na 20. Ale dzisiejsze zwycięstwo było niesamowite – powiedziała.

Justine Braisaz już raz odniosła w tym sezonie zwycięstwo (w biegu indywidualnym w Ostersund), jednak starty w biegach sprinterskich nie należały do udanych - przede wszystkim przez błędy na strzelnicy. W Ostersund Francuzka pudłowała aż sześć razy i start zakończyła na 83 pozycji, w Hochfilzen po trzech karnych rundach uplasowała się na miejscu 25. Teraz strzelała na czysto i niewiele zabrakło jej do zwycięstwa.

 - Sprint jest najszybszą konkurencją, do tej pory w tym sezonie chyba miałam do niego złe podejście, denerwowałam się tym tempem. Teraz jestem bardziej zrelaksowana. Pracuję nad moją formą strzelecką i myślę, że teraz będzie już tylko lepiej – opowiedziała.

Marketa Davidova odniosła się do trudnych warunków na trasie.

- Deszcz nie przeszkadzał tak bardzo, ale byłyśmy całkowicie mokre i musimy wysuszyć ubrania do jutra, co może być trudne.

Czeszka stwierdziła też, że jej niezła forma strzelecka wynika z coraz większego doświadczenia, a nie szczególnych modyfikacji treningu w okresie przygotowawczym.

Bieg pościgowy pań zaplanowano na 21 grudnia. Zgodnie z planem, pierwsza zawodniczka wyruszy na trasę o 15.00.

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Marketa Davidova

 Norwegia | kobieta | Tiril Eckhoff