Wierer: Z jednym pudłem nie byłam pewna wygranej

Zdobywczyni zeszłorocznego Pucharu Świata potwierdziła swoją klasę i wygrała pierwsze zawody tegorocznego cyklu. Nie obyło się jednak bez problemów na strzelnicy, przez co Dorothea Wierer nie była pewna czołowej lokaty.

Wierer nie czuła wielkiej presji startując jako obrończyni tytułu najlepszej zawodniczki zeszłego sezonu.

- Byłam trochę zdziwiona, że startuję w żółtej kamizelce. Nie wiedziałam, że ona liczy się też w nowym sezonie. Byłam jednak spokojna i skoncentrowana. Nie czułam się dzisiaj najlepiej na nartach. Z jednym pudłem nie byłam pewna wygranej. Ale na strzelnicy nie było dzisiaj łatwo, więc myślę, że ostatecznie wypadłam bardzo dobrze – opowiedziała.

Włoszka stwierdziła też, że nie myśli na razie o Mistrzostwach Świata, które za nieco ponad dwa miesiące odbędą się w jej rodzinnych stronach, w Anterselwie.

- Oczywiście Mistrzostwa Świata są ważne, ale myślimy o każdym starcie po kolei. Najważniejsze to zachowywać spokój, koncentrację i nie chorować. Wedy zobaczymy, co będzie w lutym. To zbyt odległe i wiele rzeczy może się do tego czasu wydarzyć.

Jedną z rewelacji w konkurencji pań była Marte Olsbu Roiseland, która mimo dwóch karnych rund, które przytrafiły jej się po pierwszym strzelaniu, ukończyła bieg na drugim miejscu.  

- Dzisiaj było ciężko, było dość wietrznie. Robiłam co mogłam, ale spudłowałam dwa razy i nie sądziłam wtedy, że mam jakieś szanse. Byłam zdziwiona, kiedy wybiegałam ze strzelnicy po drugim strzelaniu i usłyszałam, że walczę o podium. To była prawdziwa niespodzianka – przyznała Norweżka.

Podobnie jak w zeszłym sezonie, pierwszy start na trzecim miejscu podium zakończyła Marketa Davidova.

- Jestem bardzo szczęśliwa z bezbłędnego strzelania, bo było mi dzisiaj bardzo ciężko na trasie. Miałam szczęście, że podczas mojej stójki nie wiało – podkreśliła.

Przed paniami kilka dni przerwy od startów. Bieg indywidualny zaplanowano na 5 grudnia, początek o 16.20.

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Marketa Davidova

 Norwegia | kobieta | Marte Olsbu Roeiseland

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer