Vittozzi najlepsza na otwarcie sezonu w Sjusjoen

W Sjusjoen rozpoczęły się tradycyjne zawody otwarcia sezonu biathlonowego. W pierwszej konkurencji dwudniowej imprezy - sprincie kobiet - najlepsza okazała się Lisa Vittozzi z Włoch.

Mało brakowało, a kwestia wygranej w biegu rozsrzygnęłaby się między dwiema najlepszymi biathlonistkami ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obok Lisy Vittozzi na podium znalazła się bowiem również Dorothea Wierer, która w odróżnieniu od swojej koleżanki nie strzelała bezbłędnie. Jedno pudło spowodowało, że do zwyciężczyni straciła 28 sekund. Włoszki rozdzieliła niespodziewanie Ingela Andersson. Szwedka, która największe sukcesy świętowała w wieku juniorskim (o medale rywalizowała z Moniką Hojnisz-Staręgą), przez ostatnie lata pozostawała w dalekiej rezerwie swojej reprezentacji. Występem w Sjusjoen zgłasza akces do kadry na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Ostersund. Andersson strzelała bezbłędnie i do Vittozzi straciła tylko 18 sekund.

Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ doświadczonej Wity Semerenko, która uplasowała się tuż za podium. Najlepsza z Norweżek, Marte Olsbu Roeiseland, zajęła piątą lokatę. 

Polki w Sjusjoen nie startują, nie znaczy to jednak, że zawody pozbawione są polskiego akcentu. Gościem specjalnym zawodów na zaproszenie norweskiej federacji biathlonowej jest bowiem prezes PZBiath dr Dagmara Gerasimuk.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Lisa Vittozzi

 Szwecja | kobieta | Ingela Andersson

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer