Zwyciężczyni z Dusznik-Zdroju kończy karierę

Triumfatorka pierwszych w historii zawodów Pucharu IBU w Polsce ogłosiła zakończenie kariery. Irina Usługina przebywa aktualnie na urlopie macierzyńskim i nie zamierza już wracać do sportu.

31-latka wygrała w styczniu 2015 roku sprint w Dusznikach-Zdroju zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Później zwyciężała jeszcze w zawodach tej rangi trzykrotnie. Są to jej największe osiągnięcia w karierze.

Dobre występy w Pucharach IBU owocowały powołaniami na zawody Pucharu Świata. W nich startowała jednak nieregularnie, najwyżej plasując się na dziewiątym miejscu w biegu pościgowym w Tjumeni w 2018 roku. Rok wcześniej uczestniczyła w Mistrzostwach Świata w Hochfilzen, podczas których zajęła piętnaste miejsce w sprincie.

- Urodziłam dziecko i zamierzam zająć się opieką nad nim. Nie planuję powrotu do profesjonalnego uprawiania biathlonu. Jeśli już pojawię się gdzieś na starcie to tylko jako amatorka. Sport to mój styl życia, staram się ruszać codziennie, ale wszystko to rbię tylko dla  przyjemności - powiedziała Usługina.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Irina Usługina