Niedurny i Badacz najlepsi na Liatoppen

Zimę kończymy sukcesami - Klaudia Niedurny wygrała sprint wśród trzynastolatek, Konrad Badacz nie miał sobie równych w rywalizacji szesnastolatków podczas Liatoppen Festival.

 

 

W zawodach rozgrywanych w norweskim Al bierze udział grubo ponad tysiąc młodych biathlonistów od 11 do 16 roku życia. Zawodnicy i zawodniczki rywalizują w ramach swoich roczników. W biegach sprinterskich dwa zwycięstwa odnieśli reprezentanci Polski, którzy do startu w Liatoppen Festival zakwalifikowali się zdobywając czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji "Celuj w Igrzyska".

Klaudia Niedurny jako jedyna w stawce ponad 50 trzynastolatek strzelała bezbłędnie i wygrała sprint z przewagą 22 sekund nad drugą z zawodniczek. Niewiele mniejszą różnicą wygrał Konrad Badacz, który pokonał blisko setkę rówieśników - głównie z Norwegii. W czołowych dwudziestkach swoich roczników znaleźli się jeszcze Michał Szatkowski (14. wśród trzynastolatków), Barbara Skrobiszewska (16. wśród szesnastolatek) oraz Bartosz Penkała (19. wśród szesnastolatków).

Dzień wcześniej rozegrano biegi sztafetowe. Konrad Badacz, Bartosz Penkała, Klaudia Niedurny zajęli trzynaste miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych, natomiast  drugi polski zespół w składzie Barbara Skrobiszewska, Oliwia Arendarczyk, Jakub Potoniec sklasyfikowany został na 38. pozycji.

W niedzielę dokończenie zawodów - w programie znalazł się bieg masowy.

Miejsca Polaków w sprintach:
1. Klaudia Niedurny K13
1. Konrad Badacz K16
14. Michał Szatkowski M14
16. Barbara Skrobiszewska K16
19. Bartosz Penkała M16
21. Dominika Leśniara K15
30. Oliwia Arendarczyk K14
44. Jakub Potoniec M14

PEŁNE WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Konrad Badacz