Norweska dominacja w Martell, przebłysk Abramowej

We włoskim Martell rozpoczęły się finałowe zawody Pucharu IBU. W biegach sprinterskich zwycięstwa odnieśli Johannes Dale z Norwegii i Olga Abramowa z Ukrainy. Reprezentanci Polski nie wystartowali.

Norwegowie zdominowali pierwszą konkurencję finału Pucharu IBU w Martell. Ich łupem padły pierwsze cztery lokaty w sprincie. Wygrał Johannes Dale, drugi był Andre Stroemsheim, trzecie miejsce wywalczył Aleksander Andersen, a tuż za podium sklasyfikowano Fredrika Gjesbakka. Najlepszy z "reszty świata: był Aristide Begue z Francji.

Warto zauważyć jak dobrze ma Johannesa Dale wpływa włoskie powietrze - to jego trzecia wygrana w tym sezonie, poprzednie dwie odniósł w grudniu w Ridnaun.

W rywalizacji kobiet przypomniała o sobie Olga Abramowa. 30-letnia eks-Rosjanka tegoroczny sezon miała stracony zajmując regularnie miejsca poza czołówką. W jednym z ostatnich startów w roku zmobilizowała się jednak i po bezbłędnym strzelaniu wygrała z przewagą 24 sekund nad Kristiną Rezcową z Rosji. Trzecia była Johanna Skottheim ze Szwecji.

Do końca zmagań tegorocznej edycji Pucharu IBU zostały jeszcze dwie konkurencje. W sobotę rozegrane zostaną po raz kolejny biegi sprinterskie, natomiast w niedzielę premierę będzie miał nowy format biegu masowego. Na starcie może stanąć aż sześćdziesięciu zawodników i zawodniczek. Liderami klasyfikacji generalnej pozostają Anton Babikow i Wiktoria Sliwko.

WYNIKI BIEGU MĘŻCZYZN
WYNIKI BIEGU KOBIET

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Dale

 Ukraina | kobieta | Olga Abramowa