Kłopoty z sercem mistrzyni olimpijskiej

Ołena Pidhruszna w tym sezonie już nie wystartuje w zawodach. U mistrzyni olimpijskiej z Soczi zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego.

Decyzja o przedwczesnym zakończeniu sezonu została podjęta w oparciu o wyniki kompleksowego badania lekarskiego przeprowadzonego zeszłym tygodniu w Kijowie. Lekarze rozpoznali u Pidhrusznej ostre stadium zapalenia mięśnia sercowego.

Ukrainka nieźle rozpoczęła sezon. W grudniu dwukrotnie zajmowała miejsca w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. Na początku roku zaczęła jednak mieć problemy ze zdrowiem i w bieżącym roku kalendarzowym zaliczyła tylko trzy starty. W klasyfikacji generalnej Pidhruszna zajmuje aktualnie 36. miejsce. Z grona ukraińskich biathlonistek tylko Julia Dżyma plasuje się wyżej.

Przypomnijmy, że Pidhruszna to mistrzyni świata w sprincie z Novego Mesta. Rok później na igrzyskach w Soczi stanęła na najwyższym stopniu podium w sztafecie. Po tym sukcesie zrobiła sobie przerwę od czynnego uprawiania sportu w trakcie której pełniła funkcję wiceministra sportu w rządzie ukraińskim. Po powrocie do treningów największym osiągnięciem urodzonej w Legnicy zawodniczki była wygrana w sprincie podczas Pucharu Świata w Canmore przed trzema laty.

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Ołena Pidhruszna