Koniec kariery Michaela Roescha

Nie kryjąc łez, Michael Roesch ogłosił w Oberhofie, że starty kolejnych zawodach Pucharu Świata w Ruhpolding będą ostatnimi w jego karierze.

Roesch, z pochodzenia Niemiec, od 2013 roku zdecydował się startować w barwach Belgii. To jednak pod niemiecką flagą odnosił największe sukcesy, zdobywając medale Mistrzostw Świata Juniorów, a także najcenniejsze trofeum – złoto w sztafecie podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 r.

 - Miałem nadzieję, że nie będę płakać, ale prawdopodobnie mi się to nie uda. Historia zatoczyła koło. Po 13 latach zakończę karierę w Ruhpolding. To szczególne miejsce dla mnie, tam po raz pierwszy wystartowałem w sztafecie, tam po raz pierwszy zwyciężyłem. Niedługo zostanę ojcem i to jest główny powód, aby zostawić moją największą miłość – biathlon i zająć się rodziną – powiedział

Michael Roesch czterokrotnie sięgał po złoto Mistrzostw Świata Juniorów, w kolekcji ma również medale Mistrzostw Europy Juniorów. W seniorskim Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 2003/2004. Pierwsze zwycięstwo odniósł w biegu na dochodzenie w Ruhpolding w 2006 r. Kilka tygodni później wraz z Michaelem Greisem, Ricco Grossem i Svenem Fischerem sięgnął po olimpijskie złoto. W latach 2007-2009 trzykrotnie zdobywał brąz Mistrzostw Świata w konkurencji sztafet.

Roesh jest synem Eberharda Roesha, reprezentanta NRD w biathlonie, medalisty Igrzysk Olimpijskich w Lake Placid, kilkukrotnego medalisty Mistrzostw Świata. Zawodnik zapowiedział, że nie zamierza całkowicie pożegnać się z biahtlonem i będzie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z kolegami z Belgii.

Powiązane osoby

 Belgia | mężczyzna | Michael Roesch