Kolejne podium dla Polski w sezonie 2018/19!

Wojciech Filip i Magda Piczura zajęli trzecie miejsce w rywalizacji par na inaugurację zawodów Pucharu IBU Juniorów w Station Des Rousses. Polacy ulegli tylko drużynom Słowenii i Francji.

To był pierwszy bieg na tym obiekcie rozgrywany w ramach oficjalnych zawodów pod auspicjami IBU. Debiut okazał się szczęśliwy dla reprezentantów Polski. Wojciech Filip i Magda Piczura (po raz pierwszy w supermikście startowano w odwróconej kolejności, najpierw mężczyzna, potem kobieta) spisali się wyśmienicie zajmując miejsca w czołówce już od samego początku. Na trzecią lokatę wyszli na półmetku po bardzo udanym występie Magdy Piczury, która dwukrotnie strzelała bez pudła.

Wojciech Filip podczas swojego drugiego występu spudłował trzykrotnie i spadł na czwarte miejsce, ale strata do podium nie była na tyle duża, żeby Piczura kolejny raz świetnym strzelaniem nie wyprowadziła sztafety nawet na drugie miejsce! Niestety na ostatniej rundzie biegowej szybsza od Polki była Camile Bened, skończyło się więc dla Biało-Czerownych miejscem trzecim. Lokata na podium było bowiem niezagrożona, nad czwartą drużyną para Filip-Piczura miała bowiem aż minutę przewagi!

Wygrali Słoweńcy Alex Cisar i Nika Vindisar przed duetem z Francji Martinem Republique oraz Camilą Bened. Bieg ukończyły 22 drużyny.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Magda Piczura

 Polska | mężczyzna | Wojciech Filip