Złotka trzymają się mocno

Ogłoszono składu reprezentacji Ukrainy na pierwsze tegoroczne zawody Pucharu Świata. Znalazły się w nim wszystkie cztery mistrzynie olimpijskie w sztafecie z Soczi.

W minionym czteroleciu z grona złotych medalistek z Soczi tylko Julia Dżyma startowała bez żadnej przerwy. Siostry Semerenko oraz Ołena Pidhruszna ze względu na problemy zdrowotne lub ciąże miały za sobą dłuższe przerwy. Do sezonu 2018/19 przygotowały się w komplecie i decyzją sztabu szkoleniowego będą reprezentować Ukrainę na zawodach Pucharu Świata w Pokljuce. 

Obok nich w składzie znalazły się dużo młodsze Anastazja Merkuszyna i Julia Żurawok. Obie z powodzeniem rywalizowały jeszcze dwa sezony temu w kategorii juniorek. Nie będzie to dla nich jednak pierwsza okazja do startu w Pucharze Świata, zarówno jedna, jak i druga mają już w swoim dorobku występy na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki.

W kadrze mężczyzn również bez nowych twarzy. Trzon kadry tworzyć będą tak jak w poprzednich latach Serhij Semenow, Artem Pryma, Dmitro Pidruczny, Witalij Kilczyczki oraz Artem Tyszczenko.

Reprezentacja Ukrainy będzie również obecna w Idre podczas inauguracji Pucharu IBU. Rywalizować tam będą: Olga Abramowa, Nadieżda Biełkina, Jana Bondar, Maria Kruchowa, Anna Krywonos, Waleria Dmitrenko, Taras Lesiuk, Witalij Trusz, Bogdan Tsymbal, Andriej Docenko i Anton Dudczenko.

Zawody w Idre rozpoczną się 29 listopada, natomiast Puchar Świata w Pokljuce zainauguruje 2 grudnia.