Eberhard najlepszy na finiszu biegu masowego w Kontiolahti

Julian Eberhard po kapitalnej gonitwie na ostatniej rundzie biegowej zwyciężył w biegu masowym w Kontiolahti. Drugie miejsce zajął Martin Fourcade, a jako trzeci finiszował Anton Szypulin, który kilkaset metrów przed metą zaliczył upadek.

Dla Eberharda to czwarta wygrana w karierze, ale dopiero pierwsza w biegu z czterema strzelaniami. 31-letni Austriak przez cały bieg utrzymywał się w czołówce. Na półmetku po dwóch bezbłędnych strzelaniach zajmował trzecie miejsce. W stójce pojawiły się pierwsze pudła - zarówno po trzeciej, jak i czwartej wizycie na strzelnicy biegał po jednej karne rundzie. Nie pozbawiło go to jednak swojego wysokiego miejsca. Na ostatnią trzykilometrową pętlę biegową ruszał jako trzeci z siedemnastoma sekundami straty do Martin Fourcade'a i Antona Szypulina.

Mogło się wydawać, że Francuz z Rosjaninem między sobą rozegrają walkę o zwycięstwo. Eberhard bardzo szybko zniwelował straty i kilkaset metrów przed metą przypuścił decydujący atak. W tym samym momencie upadek zaliczył Anton Szypulin, który tym samym wykluczył się z grona kandydatów do wygranej. Martin Fourcade próbował utrzymać tempo atakującego Austriaka, ale wiedząc, że wracając po chorobie nie ma zbyt dużych szans na wygraną odpuścił tuż przed wjazdem na stadion i zajął drugą lokatę.

Tuż za podium uplasowała się niemiecka wataha złożona z Benedikta Dolla, Erika Lessera i Arnda Peiffera. Bardzo słabo zaprezentowali się Norwegowie. Najlepszy z nich, Henrik L'Abee-Lund, zajął osiemnaste miejsce. Pozycję niżej uplasował się Johannes Thingnes Boe, który spudłował dzisiaj w sumie aż pięciokrotnie.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU MASOWEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Anton Szypulin

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Austria | mężczyzna | Julian Eberhard