Trzecie złoto Malinowskiego, awans Szwajnosa

Igor Malinowski zwyciężył w biegu pościgowym w Pokljuce. Rosjanin wywalczył tym samym swoje trzecie złoto tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów. Marcin Szwajnos poprawił swoją lokatę po sprincie i ukończył zawody na szesnastym miejscu.

Po triumfach w sztafecie mieszanej i w sprincie Malinowskiemu udało się skompletować trzeci złoty medal. Już w sobotę nie było mu łatwo, bo poprzeczkę wysoko zawiesił Said Karimulla Khalili. Dzisiejszy pościg był dla Rosjanina jeszcze trudniejszy, jednak duża w tym jego zasługa. Uzbierał trzy karne rundy i dał się dogonić dwójce rywali. Bogdan Tsymbal z Ukrainy i Martin Perrillat Bottonet z Francji na ostatniej rundzie biegowej nie dali jednak rady Malinowskiemu i musieli zadowolić się odpowiednio srebrem i brązem. Khalili, który do wyścigu przystępował z pozycji wicelidera po aż pięciu karnych rundach spadł na czwarte miejsce.

Do półmetka wszystko dobrze układało się dla Marcina Szwajnosa. W postawie leżąc zachował czyste konto i mogliśmy cieszyć oko widokiem Polaka w pierwszej dziesiątce. W stójce już tak dobrze nie było. Dwa pudła podczas trzeciego strzelania i jedno podczas ostatniego pobytu na strzelnicy kosztowały biathlonistę BKS WP Kościelisko spadek na szesnaste miejsce. Oznacza to, że poprawił swoją lokatę po sprincie o dwie lokaty.

Pozostałym naszym reprezentantom ta sztuka się nie udała. Wojciech Janik z dwiema karnymi rundami finiszował na 37. pozycji (spadek o pięć lokat), Przemysław Pancerz z czterema pudłami zajął 38. miejsce (spadek o dziesięć lokat), a Wojciech Skorusa po aż sześciu niecelnych strzałach został sklasyfikowany na 53. pozycji (spadek o jedną lokatę).

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Igor Malinowski

 Polska | mężczyzna | Marcin Szwajnos