Rosyjski dublet w Martell

Wiktoria Sliwko oraz Alexander Łoginow zwyciężyli w biegach sprinterskich rozgrywanych w Martell. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU wywalczyli Kinga Mitoraj, Mateusz Janik i Łukasz Szczurek.

Dla Sliwko mimo kilku lat startów to dopiero pierwsze zwycięstwo w karierze na poziomie Pucharu IBU. Atutem Rosjanki było strzelanie. Jako jedna z nielicznych zachowała czyste konto, dzięki czemu na mecie uzyskała 20 sekund przewagi nad Anastazją Zagorujko. Na podium zmieściła się jeszcze Enora Latulliere z Francji, która straciła 23 sekundy. Latulliere Zagorujko, spudłowały dwukrotnie.

Polki w walce o czołowe lokaty nie odegrały większych ról. Kinga Mitoraj po pierwszym strzelaniu plasowała się w czołówce, ale trzy pudła w stójce zepchnęły ją na 35. miejsce. Anna Mąka z dwoma karnymi rundami na koncie zajęła 49. pozycję, a Karolinę Pitoń, która dzisiaj trafiała w co drugim strzale, sklasyfikowano na 52. miejscu. 

Lepiej wypadli nasi biathloniści. Najlepszy start w sezonie zaliczył Mateusz Janik, który spudłował tylko raz i zajął 30. miejsce. Cztery oczka niżej uplasował się Łukasz Szczurek, który pokonywał dodatkowe 300m. Bieg nie wyszedł trzeciemu z naszych zawodników. Tomasz Jakieła trafił do celu cztery razy i zajął 84. miejsce.

Wygrał Aleksander Łoginow, który w biegu na dochodzenie będzie bronił minuty i 13 sekund przewagi nad Fredrikiem Gjesbakkiem. Trzecie miejsce zajął Simon Fourcade, który minimalnie wyprzedził Aleksieja Wołkowa. 

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Wiktoria Sliwko

 Polska | mężczyzna | Mateusz Janik

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek