Rosja górą w supermikście w Obertilliach

Aleksiej Wołkow i Kristina Rezcowa wygrali supermikst rozgrywany w ramach Pucharu IBU w Obertilliach. Anna Mąka i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli jedenastą lokatę.

Na liście startowej biegu znalazło się 30 drużyn - w tym tak egzotyczne jak Argentyna czy Mongolia. Polskę reprezentował duet Anna Mąka i Andrzej Nędza-Kubiniec, który w przeszłości potrafił już zajmować miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharów IBU. Tym razem skończyło się lokatą jedenastą, a zaważyły na tym przede wszystkim dwie karne rundy Nędzy-Kubińca podczas swojej pierwszej zmiany.

Wygrał uznawany za faworytów zespół rosyjski, który na prowadzenie wyszedł po trzecim strzelaniu za sprawą Aleksieja Wołkowa. Zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu za sezon 2016/17 podczas czterech swoich strzelań spudłował tylko raz i poprowadził Rosję do wygranej. Początkowo kroku próbowali dotrzymywać Francuzi, ale w końcowym rozrachunku Julia Simon i Emilien Jacquelin okazali się słabsi o ponad pół minuty.

Na trzecim miejscu bieg ukończyli Julia Żurawok i Artem Pryma, którzy okazali się najszybsi spośród drużyn biegających karną rundę. Na uwagę zasługuje wysokie czwarte miejsce sztafety kanadyjskiej.