Koszmary Preuss wracają

Franziska Preuss nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Hochfilzen. Niemka ponownie zmaga się z problemami zdrowotnymi. Przypomnijmy, że z tego powodu opuściła większą część ubiegłego sezonu.

23-latka jest przeziębiona i opuści weekendowe zmagania w Hochfilzen. Dla niemieckich kibiców takie wieści to nic nowego - Preuss z powodu powtarzających się problemów ze zdrowiem większość sezonu 2016/17 spędziła na leczeniu aniżeli na startach. Z powodu infekcji przewodu pokarmowego nie startowała w Pokljuce. Choroba wykluczyła ją również z udziału w zawodach w Oberhofie oraz w Anterselwie, a zaległości treningowe spowodowały, że zawodniczka mimo powołania postanowiła zrezygnować z miejsca w kadrze na MŚ w Hochfilzen. Latem przeszła operację zatok, która miała wyeliminować powtarzające się infekcje. Jak się teraz okazuje - nie do końca skutecznie.

Preuss w składzie reprezentacji Niemiec na zawody w Hochfilzen zastąpi Karolin Horchler. Oprócz niej w Austrii zobaczymy Denise Herrmann, Franziskę Hildebrand, Vanessę Hinz, Maren Hammerschmidt oraz Laurę Dahlmeier, dla której będą to pierwsze starty w sezonie.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Franziska Preuss

 Niemcy | kobieta | Karolin Horchler