Anna Nędza-Kubiniec najlepsza w Nordic Youth Games

Liderzy klasyfikacji generalnych "Celuj w Igrzyska" w kategorii młodzik młodszy i młodziczka młodsza mieli w miniony weekend okazję do zmierzenia się z rywalami z zagranicy. Na obiekcie w Ostersund rozegrano zawody Nordic Youth Games. Ich dwukrotną złotą medalistką została Anna Nędza-Kubiniec.

Na krajowym podwórku 14-latka z Kościeliska nie ma sobie równych. W zawodach "Celuj w Igrzyska" kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Okazało się, że również w zawodach na arenie międznarodowej Nędza-Kubiniec jest najlepsza.

W sobotę młoda Polka wygrała sprint, a w niedzielę bieg ze startu wspólnego. Za każdym razem nie pozostawiała złudzeń rywalkom. Pierwszego dnia wygrała z przewagą 33 sekund, drugiego dnia przecięła linię mety minutę i 44 sekundy przed drugą Sofią Jonsson ze Szwecji!

Nieco gorzej, ale i tak nieźle radził sobie Konrad Badacz. Biathlonista ze Szklarskiej Poręby w sprincie spudłował pięć razy i zajął piąte miejsce. W niedzielnym biegu ze startu wspólnego musiał uznać wyższość tylko jednego zawodnika. Do Oscara Anderssona reprezentującego gospodarzy zawodów stracił 40 sekund.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Konrad Badacz