Drugie złoto Malinowskiego

Zwycięstwem Igora Malinowskiego zakończył się bieg na dochodzenie rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Osrblie. Najlepszy z Polaków, Bartłomiej Filip, zajął 31. miejsce.

Malinowski utrzymał prowadzenie po sprincie, choć nie obyło się bez stresu. Po drugim strzelaniu Rosjanin stracił bowiem pierwszą pozycję na rzecz Antona Smolskiego. Białorusin pięcioma pudłami w stójce wykluczył się jednak z walki o wygraną i na metę zameldował się jako trzeci. Malinowski wykorzystał słabość rywali i powrócił na pozycję lidera wyścigu. Jedynym, który mógł mu zagrozić był Sinde Pettersen. Norweg spudłował jednak podczas ostatniej wizyty na strzelnicy i musiał się zadowolić srebrem.

Drużynowo najlepiej wypadli Rosjanie - poza Malinowskim w czołowej ósemce znależli się jeszcze Kirył Strelcow, Nikita Porszniew oraz Nikita Łobastow.

Na 31. miejscu wyścig ukończył Bartłomiej Filip. Najlepszy z Polaków spudłował tylko dwa razy. Na osiągnięcie lepszego rezultatu nie mógł liczyć ze względu na słabszą dyspozycję biegową. Pozostali Polacy pudłowali na potęgę - Szwajnos zaliczył sześć karnych rund, a Tomasz Jakieła i Łukasz Sidorowicz aż dziesięć. Żaden z nich nie poprawił lokaty po sprincie.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Igor Malinowski

 Polska | mężczyzna | Bartłomiej Filip