Malinowski najlepszy w sprincie, Polacy z awansem do biegu pościgowego

Rosjanin Igor Malinowski okazał się najlepszym sprinterem Mistrzostw Świata Juniorów. Drugie miejsce zajął jego rodak Kirył Streclow. Podium zamknął reprezentant Kazachstanu, Roman Yeremin.

Zarówno Malinowski, jak i Streclow zaliczyli dwa bezbłędne strzelania. Streclow stracił do kolegi nieco ponad 12 sekund. Yeremin miał poważniejsze problemy podczas pierwszego strzelania, gdzie pomylił się dwa razy, co na tle rywali było dość słabym rezultatem strzeleckim. Dobry bieg pozwolił mu jednak na zajęcie trzeciego miejsca, ze stratą niecałych 25 sekund.

Tomasz Jakieła biegał w sumie trzy karne rundy i do zwycięzcy stracił ponad dwie minuty, co wystarczyło na 21 lokatę. Bartłomiej Filip pudłował raz, ale słabszy bieg zaowocował miejscem 33. Marcin Szwajnos pudłował czterokrotnie i rywalizację zakończył na 40 miejscu. Łukasz Sidorowicz z dwoma karnymi rundami zawody ukończył jako 53. Wszyscy reprezentanci Polski awansowali do biegu na dochodzenie, który rozegrany zostanie 26 lutego. Początek zaplanowano na 12.00.  

Wyniki

Powiązane osoby

 Kazachstan | mężczyzna | Roman Yeremin

 Rosja | mężczyzna | Igor Malinowski