Pancerz najlepszym z Polaków

Przemysław Pancerz zajął 26. miejsce w biegu indywidualnym rozgrywanym w ramach Mistrzostw Europy Juniorów w Novym Meście. Medale wywalczyli reprezentanci Rosji oraz Białorusi.

Zawodnik z Czarnego Boru miał tylko jedną chwilę słabości. Na drugim strzelaniu spudłował dwukrotnie i to kosztowało go miejsce w pierwszej dziesiątce. Pozostałe trzy wizyty na strzelnicy zakończył bowiem bez pudeł, co przy 38. czasie biegu dało mu ostatecznie 26. miejsce.

Lepiej pobiegli, ale za to zdecydowanie gorzej strzelali Tomasz Jakieła (12. czas biegu, 7 karnych minut) oraz Marcin Szwajnos (17. czas biegu, 7 karnych minut), którzy sklasyfikowani zostali odpowiednio na 60. i 65. miejscu. Na 56. miejscu z trzema minutami kary uplasował się Tadeusz Nędza-Kubiniec. Siódmą dziesiątkę zamknął Wojciech Filip, który spudłował czterokrotnie.

Złoty medal wywalczył Igor Malinowski z Rosji, który o minutę i 46 sekund wyprzedził swojego rodaka Kiryła Strelcowa. Malinowski był bezbłędny, a Strelcow spudłował dwukrotnie. Trzecie miejsce zajął Anton Smolski z Białorusi.

W programie zawodów są jeszcze sprinty oraz biegi na dochodzenie.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Przemysław Pancerz

 Rosja | mężczyzna | Igor Malinowski