Rosjanie byli bohaterami pierwszego dnia rywalizacji na Mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju. Wyczyn Aleksandra Łoginowa oraz Aleksiej Slepowa - złoto i brąz w wyścigu panów - przebiły Irina Starych i Swietłana Slepcowa, zdobywając złoto i srebro. Najbardziej radosna - ale też zaskoczona - zdawała się jednak być trzecia na mecie Anastazja Merkuszyna. Wszystkie trzy na konferencji prasowej opowiedziały o tym jak wyglądały zawody z ich punktu widzenia.

Irina Starych

Zwycięstwo w Pucharze IBU przed startem w ME prawdopodobnie dodało mi pewności siebie. Jeszcze rano, gdy się obudziłam nie myślałam, że wygram. Chciałam po prostu celnie wykonać strzelanie. Wielu mówi, że ze względu na warunki fizyczne ta trasa mi odpowiada. Mam świadomość swoich zalet, które pozwoliły mi zdobyć tutaj pewną przewagę, ale medal to jednak przede wszystkim zasługa ciężkiej pracy.

Swietłana Slepcowa

Prawdopodobnie ten medal oznacza mój pełny powrót do biathlonu, co czyni mnie bardzo szczęśliwą. Wyniki chłopaków były dla nas olbrzymią motywacją. Może zrobimy nawet pewien rodzaj zawodów wewnątrz rosyjskiej kadry - "kto zdobędzie więcej medali - kobiety, czy mężczyźni?". Jesteśmy bardzo dumne z osiągnięć Aleksandra, Aleksieja i reszty chłopaków i mamy nadzieję, że oni tak samo zadowoleni są z nas. Miałam pewną przewage nad Anastazją Merkuszyną, ponieważ startowałam z dalszym numerem i znałam jej czas. Ona jest naprawdę bardzo silna i waleczna, więc musiałam z siebie wykrzesać to co najlepsze.

Anastazja Merkuszyna

Miałam nadzieję nawet na zwycięstwo, ale dopadły mnie pewne problemy ze strzelaniem. Moje palce nie pracowały dziś tak jak powinny, to spowodowało stratę czasu na strzelnicy oraz pudło. Mimo wszystko jestem ogromnie szczęśliwa. Jeszcze nie wierzę, że to się stało i mam medal. Dziś rano obudziłam się z przekonaniem, iż to niemożliwe. Ale z drugiej strony pomyślałam, że muszę powalczyć. Zrobiłam to i w sumie... jeszcze nie do końca rozumiem co się stało. Wynik Swietłany pomagał mi paradoksalnie osiągać lepsze rezultaty, ponieważ na każdym metrze popychała mnie chęć prześcignięcia jej.

 

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Anastazja Merkuszyna

 Rosja | kobieta | Irina Starych

 Rosja | kobieta | Swietłana Slepcowa