Jubileuszowym, dziesiątym zwycięstwem Martina Fourcade'a w tym sezonie zakończył się bieg na dochodzenie rozgrywany w Ruhpolding. Na drugim miejscu finiszował Emil Hegle Svendsen, a na najniższym stopniu podium stanął Michal Krcmar. Polacy nie startowali.

Biorąc pod uwagę przewagę, jaką Martin Fourcade miał po wczorajszym sprincie oraz formę, jaką prezentuje w tym sezonie, w ciemno można było go stawiać jako murowanego faworyta do dzisiejszego triumfu. Sytuacja dla lidera Pucharu Świata zaczęła się jednak komplikować na drugim strzelaniu, gdzie zaliczył dwa pudła. Kolejną pomyłkę Fourcade zanotował podczas pierwszego strzelania w „stójce”, przez co został dogoniony przez grupę pościgową, na czele której stał Emil Hegle Svendsen.

Przed ostatnim strzelaniem Fourcade jednak znowu odskoczył od rywali, wywierając na nich presję na strzelnicy. Taka taktyka się opłaciła – reprezentant Francji strzelanie wykonał bezbłędnie i jako pierwszy wyruszył na ostatnią rundę biegową, co przy pudłach rywali dało mu kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Tegoroczna dominacja Fourcade’a jest niezaprzeczalna – na 13 zawodów indywidualnych, Francuz triumfował dziesięciokrotnie, a tylko raz zdarzyło mu się zająć miejsce poza podium.

Drugi na mecie zameldował się Emil Hegle Svendsen. Norweg mógł być jednak zadowolony ze swojego występu – na strzelnicy nie pomylił się ani razu i awansował o jedną pozycję względem piątkowego sprintu. Jako trzeci finiszował Michal Krcmar. Czech również był dzisiaj bezbłędny, a walkę o podium wygrał na finiszu, pokonując Antona Szypulina. Osiągnięcie Krcmara jest o tyle okazałe, iż startował dopiero z 29. numerem startowym. Trzecim i zarazem ostatnim zawodnikiem, który nie mylił się na strzelnicy był Daniel Mesotitsch, finiszujący na 9. pozycji.

Po raz kolejny dobrego miejsca po sprincie nie potrafił obronić Julian Eberhard. Austriak mylił się łącznie sześć razy i sklasyfikowany został na 13. miejscu.  Duży spadek zaliczył również Ole Einar Bjoerndalen – doświadczony reprezentant Norwegii, który w sprincie miał 8. rezultat pudłował pięciokrotnie i dziś finiszował na 34. pozycji. Z kolei największy awans w całej stawce zanotował startujący z 54. numerem startowym Henrik L’abee Lund, który zakończył rywalizację na 21. pozycji.