Bolliet nokautuje w Pucharze IBU

Marine Bolliet wygrała bieg sprinterski w Martell, który zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Kamila Żuk, która zajęła 27. miejsce i wywalczyła swoje pierwsze punkty w karierze.

Bolliet nie znalazła się w składzie na mistrzostwa świata w Oslo. Mimo to zdołała przygotować bardzo wysoką formę. Przy bezbłędnym strzelaniu wygrała bieg sprinterski z przewagą aż 35 sekund nad Hilde Fenne. Norweżka podobnie zresztą jak trzecia na mecie Karolin Horchler na strzelnicy też sie nie myliła. Niemka była wolniejsza od zwyciężczyni o 47 sekund.

Podobnie jak na mistrzostwach Europy na podium zabrakło miejsca dla Rosjanek. Czwarta była Anna Szczerbinina, piąta Swietłana Slepcowa, a szósta Uliana Kajszewa. Powracająca po urlopie macierzyńskim Anastazja Kuzmina z jednym pudłem finiszowała z dziesiątym wynikiem.

W walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej górą była dzisiaj Nadine Horchler, która uzyskała siódmy czas. Jej największa rywalka Galina Nieczkasowa sklasyfikowana została na trzynastej lokacie. Przed ostatnim indywidualnym startem w tym sezonie Niemka ma 26 punktów przewagi nad Rosjanką.

Pierwszy raz w czołowej czterdziestce zawodów Pucharu IBU znalazła się Kamila Żuk. Juniorka z Dusznik-Zdroju spudłowała dwukrotnie w stojce, ale dzięki dobremu czasu biegu zajęła 27. pozycję. Cztery lokaty niżej uplasowała się Karolina Pitoń. Anna Mąka zajęła 41. miejsce, a Patrycja Hojnisz po aż siedmiu karnych rundach sklasyfikowana została na 63. miejscu.