Berger pobiegnie w charytatywnej sztafecie

Wtorek jest ostatnim dniem odpoczynku podczas mistrzostw świata w Oslo. Nie oznacza to jednak, że trasy w Holmenkollen pozostaną puste. Oprócz oficjalnych treningów odbędzie się również charytatywny bieg sztafetowy, w którym zaprezentuje się m. in. Tora Berger.

Cel? Szczytny - walka z rakiem. Dystans? 135,6 km trasami biathlonowych mistrzostw świata. Podobno dokładnie tyle ile w czasie swojej kariery na karnych rundach spędził Ole Einar Bjoerndalen. Uczestnicy? Gwiazdy norweskich mediów oraz sportu. Wśród przedstawicieli biathlonu znaleźli się m. in. Eirik Kvalfoss oraz Tora Berger. Spekuluje się również na temat startu Marit Bjoergen, która w grudniu urodziła dziecko.

- Każdy z uczestników biegu spędzi na trasie około 20 minut. Będzie biegł w swoim tempie. Koniec biegu powinien nastąpić mniej więcej w czasie 11-12 godzin - powiedział organizator biegu TV2 Ole Kristian Stoltenberg, który dodał, że cała akcja akcja ma na celu nie tylko uhonorowanie "króla biathlonu", lecz przede wszystkim rozpropagowanie akcji "Biegnij po życie".

Celem akcji jest zebranie tysiąca koron za każdy przebiegnięty kilometr. Pieniądze będzie można wpłacać przez specjalną aplikację na telefony komórkowe.

fot. Pernille Hunes/ Oslo 2016

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Tora Berger