Fruehwirt w ślady Preuss

Juliane Fruehwirt wygrała sprint dziewcząt podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer. Polki pudłowały i zajęły odległe miejsca. Joanna Jakieła zajęła 31. lokatę, a Natalia Tomaszewska została slasyfikowana na 46. pozycji.

Cztery lata temu w premierowej edycji imprezy młodzieżową mistrzynią olimpijską w sprincie została Franziska Preuss. Teraz w jej ślady poszła Juliane Fruehwirt. Niemka nie była najszybsz ana trasie, ale dzięki bezbłędnemu strzelaniu udało jej się uzyskać sześć sekund przewagi nad Marthe Krakstad Johansen i siedemnaście sekund nad Ariną Pantową. Norweżka i Kazaszka biegały karne rundy, Pantowa nawet aż dwie. Na trasie nie miała jednak sobie równych i wywalczyła brąz.

Polki nie były ani tak szybkie, ani tak celne. Joanna Jakieła do dwóch pudeł w postawie leżąc dołożyła trzy niecelne strzały w stójce. Łącznie więc z pięcioma karnymi rundami zajęła 31. miejsce. Jutro na trasę biegu na dochodzenie ruszy dwie i pół minuty za czołówką. Niedzielny start nie wyszedł Natalii Tomaszewskiej, która strąciła dzisiaj tylko trzy krążki. Do Fruehwirt straciła ponad cztery minuty.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Juliane Fruehwirt

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła