Perfekcja Bolliet zapewni jej bilet do Oslo?

Marine Bolliet z Francji okazała się bezkonkurencyjna w walce o wygraną w biegu indywidualnym podczas zawodów Pucharu IBU w Osrblie. Najlepsza z Polek, Anna Mąka, zajęła miejsce w trzeciej dziesiątce.

Bolliet nie spudłowała ani razu, a do tego zanotowała piąty czas biegu. W związku z tym, że biathlonistki szybsze od niej pudłowały, zawody musiały zakończyć się wygraną 28-latki. Olimpijka z Soczi zgłosiła tym samym akces do francuskiej kadry na mistrzostwa świata w Oslo. W uzyskaniu kwalifikacji pomogło by jej zapewne zwycięstwo również w jutrzejszym sprincie. O to łatwo nie będzie, bo żądna rewanżu za dzisiejszą porażke będzie Tiril Eckhoff.

Norweżka odpuściła zawody za oceanem, ale zdecydowała się pościgać w zawodach rozgrywanych na kontynencie. Eckhoff pobiegła najszybciej, ale spudłowała aż cztery razy i na mecie dało jej to tylko piąte miejsce. Do czwartej Ladiny Meier-Ruge ze Szwajcarii straciła sekundę, do trzeciej Julii Schwaiger z Austrii pięć sekund.

Drugie miejsce zajęła Anastazja Zagorujko, która będzie liderką kadry rosyjskiej na mistrzostwa Europy w Tiumeni. W odniesieniu wygranej przeszkodziła jej minuta kary za jedno pudło.

Z Polek najlepiej zaprezentowała się Anna Mąka, która pozostawała bezbłędna do ostatniego strzelania, na którym raz nie trafiła do celu. Pozwoliło jej to zająć 28. miejsce. Patrycja Hojnisz i Karolina Piton zaliczyły odpowiednio 5 i 7 karnych minut, co spowodowało, że nie zmieściły się w punktowanej czterdziestce.

WYNIKI

fot. Gilles Reboisson, wikicommons

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Anna Mąka

 Francja | kobieta | Marine Bolliet