Kolejne złoto dla Austrii, Janik w drugiej

Austriak Felix Leitner został mistrzem świata juniorów w biegu indywidualnym na dystansie 15 km. Na podium stanęli również Włoch Andrea Baretto oraz Amerykanin Sean Doherty. Najlepszy z Polaków, Mateusz Janik, uplasował się na 16. miejscu.

Reprezentanci Austrii nie zwalaniają tempa. Po zdobyciu dwóch medali w rywalizacji juniorek, kolejny krążek wywalczył Felix Leitner. Młody Austriak spudłował na strzelnicy tylko raz, do tego był zdecydowanie najszybszym zawodnikiem w stawce, dzięki czemu mógł cieszyć się z tytułu mistrza świata juniorów. Za jego plecami uplasował się Andrea Baretto. Młody Włoch swój sukces zawdzięcza przede wszystkim wybornemu strzelaniu, bowiem jako jedyny w całej stawce był bezbłędny. Brąz wywalczył Sean Doherty. Amerykanin pudłował dwukrotnie, zaś do zwycięzcy stracił ponad dwie minuty.

Najlepiej z podopiecznych Tomasza Sikory zaprezentował się Mateusz Janik. Młody reprezentant Polski mylił się na strzelnicy czterokrotnie, co pozwoliło mu się uplasować na 16. miejscu. Jego strata do zwycięzcy wynosiła jednak blisko sześć minut. Janik nie był jednak najszybszym z naszych rerprezentantów na trasie - lepszy czas netto uzyskał Rafał Penar, jednak w jego przypadku na wyniku zaważyło gorsze strzelanie. Polak pudłował bowiem aż sześć razy i ostatecznie wywalczył 31. lokatę. Z kolei wśród naszych reprezentantów najlepiej na strzelnicy poradził sobie Tomasz Zięba, który zaliczył trzy pudła, i ostatecznie uplasował się na 22. pozycji. Na starcie zabrakło ostatniego z Polaków, Tomasza Jakieły.