Slepcowa znów o sobie przypomniała

Swietłana Slepcowa odniosła drugą wygraną w zawodach Pucharu IBU w tym sezonie. Tym razem Rosjanka triumfowała w biegu na dochodzenie w Ridnaun. Nieudany występ zaliczyły Karolina Pitoń i Anna Mąka.

Dwie karne rundy nie okazały się dostateczną przeszkodą, żeby na mecie zameldować się z dwudziestoma sekundami przewagi nad Nadine Horchler. Dopiero na trzecim miejscu na metę wpadła przedwczorajsza zwyciężczyzni Coline Varcin. Wszystkie trzy biathlonistki spudłował po dwa razy, ale to właśnie Slepcowa strzelała i pobiegła na tyle szybko, że odniosła wygraną. To czwarte podium Rosjanki w piątym kolejnym starcie. Niewykluczone, że już w Anterselwie Slepcowa dołączy do kadry występującej w Pucharze Świata.

Dzięki bezbłędnemu strzelaniu z dwudziestej lokaty tuż za podium awansowała Uliana Kajszewa.

Dobrze do czwartego strzelania spisywała się Karolina Pitoń, która awansowała nawet do pierwszej trzydziestki. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy nie udało jej się zestrzelić żadnego krążka, co kosztowało ją spadek na 45. miejsce. Anna Mąka startowała jako 59., do mety dobiegła jako 49. Awans o 10 lokat zawdzięcza jednak absencji biathlonistek, które ukończyły rywalizację w sprincie przed nią. Na strzelnicy spudłowała bowiem aż siedmiokrotnie.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Swietłana Slepcowa