Slepcowa przypomina o sobie

Rosjanka Swietłana Slepcowa okazała się najlepsza podczas pierwszej żeńskiej konkurencji Pucharu IBU rozgrywanego w austriackim Obertillach. Reprezentantka Sbornej okazała się lepsza w biegu na 15km od Norweżki Leny Berg Aadlandsvik i Kazaszki Aliny Raikowej. Najlepiej z Polek spisała się Anna Mąka, która zajęła 27. miejsce.

Cztery strzelania i 15 kilometrów biegu miały do pokonania zawodniczki startujące w biegu indywidualnym w austriackim Obertillach. Najlepiej poradziła sobie z tym Swietłana Slepcowa, która tylko raz pomyliła się na strzelnicy i jedną karną minutą okazała się bezkonkurencyjna. Rosjanka przede wszystkim bardzo dobrze wytrzymała dystans kondycyjnie, bo po czwartym strzelaniu przegrywała o osiem sekund z młodą reprezentantką Norwegii Leną Berg Aadlandsvik, która również miała jedną karną minutę, ale do tego momentu biegła szybciej od rywalki. Niestety dla niej na ostatniej rundzie zabrakło jej sił i na mecie straciła do Rosjanki cztery sekundy. Miejsce trzecie zajęła jedyna bezbłędna w czołówce Alina Raikowa z Kazachstanu. Nieco gorsza dyspozycja biegowa sprawiła, że nawet bez karnych minut straciła do zwyciężczyni pół minuty.

Aż trzy karne minuty do swojego czasu dopisała Zina Kocher, ale dzięki dobremu biegowi Kanadyjka finiszowała na piątej pozycji, ze stratą niecałej minuty to Slepcowej. Czwarta była Niemka Luise Kummer z dwiema karnymi minutami.

Dość przeciętnie zaprezentowały się Polki. Najlepiej zaprezentowała się Anna Mąka, która z trzema karnymi minutami zajęła 27. miejsce. Jedną minutę więcej zapisała na swoim koncie Karolina Pitoń i ostatecznie zajęła 33. lokatę. Taki sam wynik na strzelnicy zanotowała Patrycja Hojnisz, ale pobiegła nieco słabiej i uplasowała się na 42. pozycji. Na starcie nie stanęła Kinga Mitoraj. 

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Anna Mąka

 Rosja | kobieta | Swietłana Slepcowa