Abramowa i Semenow najlepsi w testach

Ukraińcy na miejsce ostatniego przedsezonowego zgrupowania wybrali norweskie Sjusjoen. W ostatnich dniach przeprowadzili wewnętrzne sprawdziany formy, w których najlepiej wypadli Olga Abramowa oraz Serhij Semenow.

Panie rywalizowały na dystansie 6km bez strzelań. Najlepiej zaprezentowa się niespodziewanie Olga Abramowa, która wysoką formę prezentowała już latem zdobywając dwa złote medale podczas mistrzostw świata w biethlonie na nartorolkach w Cheile Gradistei. Tym razem pokonała Julię Dżymę o 23 sekundy. Trzecie miejsce wywalczyły ex equo Ołena Pidruszna oraz Natalia Burdyga. Słabo zaprezentowała się mistrzyni świata z Kontiolahti Wala Semerenko, która w gronie dziewięciu zawodniczek uzyskała zaledwie szósty czas.

"Wala nadal będzie liderką kadry"- Nic się nie zmienia. Wala będzie niekwestionowaną liderką kadry. Ja będę się cieszyć z miejsc w pierwszej dziesiątce oraz możliwości startu w biegach masowych - powiedziała Abramowa.

Biathloniści wystartowali w biegu na 13,5km z czterema strzelaniami. Za każdy niecelny strzał do czasu biegu dodawano 40 sekund. Format więc podobny do biegu indywidualnego, a specjalistą w tym temacie jest Serhij Semenow. Zdobywca kryształowej kuli za bieg długi spudłował dwa razy i pokonał Witalija Kilczyckiego o nieco ponad pół minuty. Trzeci czas dnia uzyskał Artem Pryma.

Teraz biathlonistów ukraińskich czeka przeprowadzka do Idre, gdzie czekają ich kolejne sprawdziany. Na ich podstawie ogłoszony zostanie skład na Puchar Świata w Ostersund.

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Olga Abramowa

 Ukraina | mężczyzna | Serhij Semenow