Kolejny sezon bez Wity?

Wita Semerenko ponownie ma problemy ze zdrowiem i aktualnie nie trenuje - poinformował trener kadry ukraińskiej Uros Velepec. Niewykluczone, że brązowa medalistka igrzysk w Soczi w sprincie ponownie zmuszona będzie opuścić sezon.

Na bóle pleców Wita narzekać zaczęła już w trakcie sezonu 2013/14. Do operacji kwalifikowała się przed igrzyskami olimpijskimi, ostatecznie z Soczi przywiozła dwa medale.  Zabiegowi poddała się  wiosną 2014 roku, a do treningów wróciła dopiero we wrześniu. Jak się okazało – nie na długo. - Podczas zgrupowania w Tjumeni ćwiczyła zbyt intensywnie, przeciążyła się, w efekcie czego nie mogła nawet wstać z łóżka. W końcu karetka zabrała ją do szpitala. Rezonans magnetyczny wykazał przepuklinę międzykręgową. Powiedzieliśmy jej, że ze zdrowiem nie ma żartów - mówił w listopadzie ubiegłego roku prezes Ukraińskiego Związku Biathlonu Władimir Bryznak.

Cały sezon 2014/15 spędziła w roli kibica. Na własne oczy widziała triumf swojej siostry w mistrzostwach świata w Kontiolahti. W listopadzie miała ponownie stanąć na starcie zawodów pucharowych. To czy tak się stanie nie jest jednak wcale takie pewne.

- Wita obecnie nie trenuje z nami z powodów zdrowotnych. Nie chcę jednak wchodzić w szczegóły - powiedział w wywiadzie dla xsport.ua Uros Velepec, nowy trener Ukrainek. - Wznowi treningi jak tylko jej organizm będzie w stanie znieść obciążenia. Kiedy to się stanie jest niewiadomą - może w przeciągu tygodnia, miesiąca, a może nawet całego sezonu. Wita ma motywację i nie możemy się doczekać jej powrotu, ponieważ każdy zespół potrzebuje tak silnych ogniw - dodał.

Celem jaki postawiono przed Velepecem to miejsce w czołowej trójce Pucharu Narodów kobiet. W osiągnięciu tego zadania pomóc ma powrót innej czołowej biathlonistki Ołeny Pidhrusznej. Mistrzyni świata z Novego Mesta wraca do niezłej dyspozycji. W miniony weekend wygrała bieg na dochodzenie podczas mistrzostw Ukrainy w Czernichowie.

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Ołena Pidhruszna

 Ukraina | kobieta | Wita Semerenko