Łoginow w końcu zdyskwalifikowany

Ponad pół roku po pierwszej informacji o wykrciu dopingu u Aleksandra Łoginowa, Międzynarodowa Unia Biathlonu w końcu zdecydowała się zdyskwalifikować Rosjanina.

Przypomnijmy, pierwsza informacja o dopingu Łoginowa wypłynęła 27 listopada ubiegłego roku. Biathlonista bardzo szybko został zawieszony i nie mógł startować w zawodach, na oficjalną dyskwalifikację czekał jednak pół roku. 23-letni biathlonista zostanie wymazany z tabel wyników za sezon 2013/14, zostanie również zobligowany do zwrotu nagród pieniężnych wywalczonych w tamtym sezonie. Rosjanin zdyskwalifikowany został aż do listopada 2016 roku.

Łoginow brał udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi, w których zajął 30. miejsce w biegu na 20km. W klasyfikacji generalnej za tamten sezon uplasował się na 20. miejscu. Wysoką formę prezentował zwłaszcza w marcu ubiegłego roku, gdy w zawodach Pucharu Świata dwukrotnie plasował się na podium.

Był to ciąg dalszy afery dopingowej, której przed igrzyskami w Soczi bohaterkami były Irina Starych oraz Jekatierina Juriewa. Obu zawodniczkom wydłużono dyskwalifikację. Starych na trasy powróci najwcześniej od stycznia 2017 roku, natomiast Juriewa - dla której była to już druga dopingowa wpadka - nie może brać udziału w zawodach biathlonowych aż do końca 2026 roku! 32-latka w lutym 2014 roku ogłosiła zakończenie kariery.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Irina Starych

 Rosja | kobieta | Jekatierina Juriewa