Roesch z kontuzją Achillesa

Michael Roesch doznał kontuzji ścięgna Achillesa, która wykluczy go z treningów co najmniej do października. Start Niemca z belgijskim paszportem w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata stoi pod znakiem zapytania.

Roesch kontuzji doznał w ubiegły piątek. W środę 3 czerwca przejdzie operację. Okres rekonwalescencji potrwa do października.

- To jest moja pierwsza poważna kontuzja w ciągu całych 16 lat uprawiania sportu. Nie poddam się jednak. Moim celem pozostają mistrzostwa świata w Oslo. Zrobię wszystko żeby tam wystartować - powiedział Roesch.

32-letni biathlonista z Saksonii jest mistrzem olimpijskim w sztafecie z Turynu. Ponadto trzykrotnie stawał na najniższym stopniu podium mistrzostw świata. Na podium Pucharu Świata plasował się dziewięciokrotnie: odniósł dwa pucharowe zwycięstwa, pięciokrotnie bywał drugi i dwukrotnie zajmował trzecią pozycję. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej klasyfikowany był w sezonie 2005/06 gdy zajmował 5. lokatę. Wszystkie te sukcesy odnosił w barwach Niemiec. Od roku reprezentuje Belgię, w zakończonym w marcu sezonie zajął 50. miejsce w Pucharze Świata.

Powiązane osoby

 Belgia | mężczyzna | Michael Roesch