Sikora w sztabie pierwszej reprezentacji

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Do sztabu szkoleniowego pierwszej reprezentacji dołącza Tomasz Sikora. Wraz z nim do kadry dołączają najzdolniejsi juniorzy. Polski Związek Biathlonu zakończył współpracę z włoskimi serwismenami.

W minionych tygodniach zapadły decyzje co do kształtu biathlonowej kadry na nowy sezon. Ponownie połączono kadry kobiet i mężczyzn, która od tego momentu nazywać się będzie „kadrą A”. W jej składzie znajdą się Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Kamila Żuk oraz Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik i Rafał Penar.

- Z końcem sezonu 2014/15 kończymy z projektem kadry „Korea 2018”. Jej najlepsi zawodnicy wraz z trenerem Tomaszem Sikorą dołączają do składu pierwszej reprezentacji – powiedział nam trener Kołodziejczyk. - W nowej strukturze trener Nikołaj Panitkin, który w ubiegłym sezonie opiekował się biathlonistami, zostanie trenerem kadry B. Będzie ona bezpośrednim zapleczem kadry olimpijskiej – dodał.

Wprawne oko zauważy, że w kadrze nie znalazła się m. in. Magdalena Gwizdoń. – Przypisaliśmy ją do kadry B, z tym zastrzeżeniem, że w części zgrupowań może uczestniczyć razem z kadrą A. Jej poziom na pewno będzie wystarczający do tego żeby reprezentować jeszcze Polskę w Pucharach Świata – powiedział Kołodziejczyk, który pełni też funkcję szefa wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu.

Pierwsze zgrupowanie kadra rozpoczyna 5 maja w Bydgoszczy.

- Na obiektach Zawiszy będziemy trenować strzelanie. Później przenosimy się nad morze do ośrodka w Cetniewie, gdzie będziemy doskonalić wytrzymałość. W kolejnych miesiącach czekają nas wyjazdy m. in. do Bormio, Obertilliach, Ruhpolding i Oberhofu. Po drodze wystartujemy na mistrzostwach świata w biathlonie na nartorolkach – dodał Kołodziejczyk.

Polski Związek Biathlonu po trzech latach zakończył współpracę z Bruno Maddalinem. Kto go zastąpi rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach. Trwają rozmowy z serwismenem z Austrii.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Adam Kołodziejczyk

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń

 Polska | mężczyzna | Tomasz Sikora