Wygrana Domraczewej, świetny występ Nowakowskiej-Ziemniak!

Po raz kolejny byliśmy świadkami teatru jednej aktorki, podczas biathlonowego Pucharu Świata kobiet. Daria Domraczewa, której forma wyraźnie zwyżkuje, ponownie nie dała szans rywalkom, wygrywając bieg ze startu wspólnego rozgrywany w Ruhpolding. Z bardzo dobrej strony pokazała się Weronika Nowakowska-Ziemniak, do samego końca walcząc o podium i ostatecznie zajmując szóstą lokatę.

Pogoda w Ruhpolding w końcu sprzyjała biathlonistkom i dzisiejszy bieg ze startu wspólnego był rozgrywany w bardzo dobrych warunkach. Po pierwszej wizycie na strzelnicy dość nieoczekiwanie na czele znalazły się Vanessa Hinz oraz Jekaterina Głazyrina, które strzelały bezbłędnie. Podobnie jak nasza Weronika Nowakowska – Ziemniak, która również nie spudłowała ani razu i plasowała się na trzecim miejscu. Pudłowały największe faworytki, Daria Domraczewa i Kaisa Makarainen, które musiały pokonywać karną rundę.

Po drugim strzelaniu było jeszcze lepiej, bo jako pierwsza na trasę ruszyła nasza biathlonistka, jednak tuż za nią w pościg rzuciła się Domraczewa, która tym razem strzelała na czysto, podobnie jak liderka Pucharu Świata Makarainen. Obie te zawodniczki wyprzedziły na trasie Nowakowską-Ziemniak i trzecią wizytę na strzelnicy zaczynała z czwartego stanowiska. Niestety zaliczyła jedną karną rundę, która zepchnęła ją na pozycję poza pierwszą „10”. Po raz kolejny na czysto strzelała Głazyrina, która wyszła na prowadzenie. Mimo dwóch karnych rund wysoko plasowała się znakomicie biegnąca Domraczewa, która pochłaniała na trasie kolejne rywalki.

Na czwarte strzelanie Białorusinka wbiegła już jako pierwsza i tym razem nie pomyliła się ani razu, pieczętując kolejną wygraną. Za nią na trasę ruszyły Anais Bescond i Valja Semerenko. Znowu dobrze strzelała Polka, która ruszyła jako szósta, w towarzystwie Franciszki Preuss i Weroniki Vitkowej, bardzo blisko czołówki.

Ostatnia runda biegowa przyniosła olbrzymie emocje. Za spokojnie biegnącą Domraczewą uplasowała się Preuss, która na ostatniej rundzie wyprzedziła swoje rywalki. O ostatnie miejsce na podium rywalizowały trzy zawodniczki, z których najlepsza okazała się Vitkowa. Niestety trochę osłabła Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zajęła bardzo dobrą szóstą lokatę, co jest jej drugim najlepszym osiągnięciem w ramach rywalizacji o Puchar Świata (najlepszym od pięciu lat!).

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA
KLASYFIKACJA BIEGU ZE STARTU WSPÓLNEGO

Powiązane newsy

19.03.2023 | Klamra Oeberg

19.03.2023 | Podium szczęśliwych ludzi

19.03.2023 | Kalkulatory w ruch

18.03.2023 | Herrmann z małą, a Simon z dużą kulą

18.03.2023 | Maszyna nie zwalnia

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Franziska Preuss

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa

 Czechy | kobieta | Veronika Vitkova