Blink Festiwal pod dyktando gospodarzy

Aż 27 medalistów igrzysk olimpijskich w Soczi wzięło udział w festiwalu nartorolkowym rozgrywanym w norweskim Sandnes. Konkurencje biathlonowe rozgrywane w ramach Blink Festiwal - bo rywalizowano również w biegach bez karabinu - zdominowali reprezentanci gospodarzy.

W piątek 1 sierpnia w programie zawodów znalazły się biegi ze startu wspólnego. Zażartą walkę o zwycięstwo rozstrzygniętą na finiszu stoczyli Emil Hegle Svendsen oraz Lowell Bailey. Po raz kolejny górą w takim bezpośrednim pojedynku okazał się norweski mistrz olimpijski w tej specjalności. Trzecie miejsce z dwunastoma sekundami straty zajął Tarjei Boe.

Wśród pań nieoczekiwany riumf odniosła Fanny Horn, która pokonała zwyciężczynie Pucharu Świata z tego roku Kaisę Makarainen. Obie zawodniczki spudłowały po cztery razy, a mimo to na mecie lepsza o osiem sekund była Norweżka. Na najniższym stopniu podium stanęła Marinne Bolliet, która nazajutrz w rozgrywanym systemem pucharowym super sprincie nie miała sobie równych. W finale pokonała swoje rodaczki Enorę Latuilliere oraz Anais Chevalier. O pierwszym miejscu zadecydowała zaledwie jedna dziesiąta sekundy różnicy.

Rywalizację mężczyzn wygrał Johannes Boe, który wszystkie siły skolekcjonował na pojedynek finałowy wcześniej prześlizgując się przez kolejne fazy rozgrywki. Drugie miejsce uzyskał Marius Hol, a trzeci był Tim Burke z USA.

fot. www.facebook.com/BlinkFest/

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Marine Bolliet

 Norwegia | mężczyzna | Emil Hegle Svendsen