Włoska kadra coraz mniej liczna

Po Micheli Ponzy kolejny filar biathlonowej reprezentacji Włoch postanowił odstawić karabin w kąt. 30-letni Markus Windich poinformował o swojej decyzji na Facebooku.

- Myśl o zakończeniu kariery materializowała się w mojej głowie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Teraz przyszedł w końcu czas podjąć taką decyzję. Przez ostatnie dziewiętnaście lat treningi i rywalizacja na biathlonowych trasach zdominowały moje życie. Teraz czas to zmienić i na nowo poustawiać sobie priorytety - napisał Windisch, który w najbliższym czasie zamierza skupić się na nauce. Włoch studiuje na Politechnice w Monachium.

W ciągu dziesięciu lat startów w Pucharze Świata starszy z braci Windischów (młodszy o 5 lat Dominik jest medalistą olimpijskim z Soczi) trzykrotnie plasował się w pierwszej dziesiątce zawodów o Puchar Świata. Najwyżej, bo na szóstym miejscu, klasyfikowany był w sprincie w Presque Isle przed trzema sezonami. W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata jego rekordowym osiągnięciem jest 26. pozycja z sezonu 2008/09.

Najbliżej medalu Windisch był w biegach sztafetowych. Wraz z kolegami dwukrotnie plasował się na czwartej pozycji w mistrzostwach świata (2007, 2012) oraz zajmował piąte miejsce na igrzyskach w Soczi.

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Markus Windisch