Brunet kończy karierę

Do listy zawodników, których nie ujrzymy już na biathlonowych trasach, dołączyła kolejna postać. Francuzka Marie-Laure Brunet żegna się ze sportową karierą w wieku zaledwie 25 lat.

- Postanowiłam zakończyć karierę - napisała Brunet na swojej stronie internetowej. - Piękna historia mojego sportowego życia dobiega końca. Zaczyna się nowa, oby równie interesująca. Decyzji nie podjęłam pod wpływem chwili, przez ostatnie dwa tygodnie starannie rozważałam wszystkie za i przeciw.

Brunet mimo młodego wieku ma na koncie biathlonowe sukcesy, w tym - na najważniejszej imprezie dla każdego sportowca. Przed czterema laty w Vancouver zdobyła olimpijskie srebro w sztafecie i brąz w biegu na dochodzenie. Ma też w dorobku sześć medali Mistrzostw Świata - 4 srebrne i 2 brązowe. Począwszy od 2008 roku, aż do ostatnich, pechowych dla Francji Mistrzostw w Novym Meście, rokrocznie zdobywała medale w sztafecie pań. Szczyt jej formy przypadł na lata 2010-2012, gdy liczne miejsca na podium dawały jej lokaty na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki klasyfikacji generalnej PŚ.

 - W ostatnich sezonach było mi ciężko i fizycznie, i psychicznie. Organizm był przeciążony i cały mój sportowy potencjał stanął pod znakiem zapytania. Mimo wszystko walczyłam co sił o powrót do formy, która zadowoliłaby moje ambicje.

Dramatyczne chwile przeżyła Brunet w Soczi. Biegnąca na pierwszej zmianie sztafety kobiet, Francuzka opuściła trasę na noszach. Mówiło się o przemęczeniu, hiperglikemii, o morderczych treningach, jakim miały się poddawać francuskie zawodniczki. Po niefortunnym zakończeniu Igrzysk Olimpijskich Brunet nie startowała już w zawodach.

Kobieca reprezentacja Francji przystąpi do nowego sezonu osłabiona brakiem nie tylko Brunet, ale też Marie Dorin Habert. Druga z liderek kadry pań ogłosiła w marcu, że spodziewa się dziecka.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Marie Laure Brunet