Marte Olsbu i Johannes Thingnes Boe mistrzami Norwegii w biegach indywidualnych

Na rozpoczętych dzisiaj biegami indywidualnymi, biathlonowych mistrzostwach Norwegii w Voss, złote medale wywalczyli Marte Olsbu i Johannes Thingnes Boe.

Olsbu która spudłowała tylko raz w ostatnim strzelaniu, wygrała zdecydowanie przed kończącą karierę Torą Berger. Słynna Norweżka straciła prawie trzy minuty. Berger swoje szanse pogrzebała na dwóch pierwszych wizytach na strzelnicy, gdy zarobiła pięć karnych minut. Kolejną dołożyła w finałowym strzelaniu. Brąz przypadł Vilde Ravnsborg Gurigard, która spudłowała cztery razy i straciła do zwyciężczyni cztery minuty. Z kadrowiczek wystartowały jeszcze Elise Ringen i Fanny Welle-Strand Horn. Ringen z pięcioma pudłami zajęła 6. miejsce, a Horn miała o trzy pudła więcej i była dwie lokaty niżej.

Młodszy z braci Boe strzelał jak na niego całkiem nieźle, zaliczył jedno pudło przy pierwszym strzelaniu i dwa kolejne na ostatnim pobycie na stadionie. Mimo to wygrał z bezpieczną przewagą prawie pół minuty nad Vegardem Bjoernem Gjermundshaugiem, który trzy pierwsze strzelania miał bezbłędne, jednak podobnie jak Boe na koniec chybił dwa razy. Brazowy krążek bezbłędnym czwartym strzelaniem zapewnił sobie Henrik L'Abee-Lund, wcześniej pudłujący dwukrotnie. Od srebrnego medalu dzieliło go 2 sekundy, ale za plecami miał Haavarda Gutuboe Bogetveita, który stracił medal jednym pudłem przy ostatniej wizycie na strzelnicy.

Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen oraz Tarjei Boe nie startowali.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Norwegia | kobieta | Tora Berger