Natalia Sidorowicz w tym sezonie wywalczyła sobie stałe miejsce w składzie reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata. W styczniowych startach była pewnym punktem sztafety. - Wciąż pracuję nad tym, żeby starczało mi sił na jak najdłuższą rywalizację ramię w ramię z czołówką – powiedziała.

W minioną niedzielę Sidorowicz wystartowała na pierwszej zmianie rywalizacji sztafetowej. 24-letnia Polka spudłowała tylko raz i ukończyła swój odcinek na trzynastej pozycji. Biało-Czerwone po tym etapie rywalizacji traciły do najlepszych półtorej minuty.

- Bieg na pierwszej zmianie wiąże się dla mnie z większym stresem, ale jednocześnie pojawia się też ekscytacja. Fajnie jest pobiec chociaż jedno koło z tymi najlepszymi. Wciąż pracuję nad tym, żeby starczało mi sił na jak najdłuższą rywalizację ramię w ramię z czołówką – powiedziała Sidorowicz.

Zawodniczka AZS AWF Katowice z niezłej strony prezentuje się na strzelnicy, gdzie notuje 84% skuteczność strzelecką. Zdarzają jej się wpadki – w sztafecie w Hochfilzen biegła dwie karne rundy – ale w pozostałych trzech startach drużynowych była pewnym strzelcem.

- To daje mi motywację i upewnia mnie, że potrafię dobrze strzelać nie tylko na treningach, ale także na zawodach. Moja forma biegowa względem poprzednich sezonów jest trochę lepsza. To oczywiste, że chciałabym więcej i oczekuję od siebie więcej, ale muszę być po prostu cierpliwa – dodała Sidorowicz.

Puchar Świata w Anterselwie zakończył trzytygodniowy maraton startów. Zawodniczki wkrótce rozpoczną przygotowania do Mistrzostw Świata w Oberhofie.

- Ten tydzień spędzamy w domach, to czas na reset głowy i ciała. Od 30 stycznia rozpoczynamy obóz w Kościelisku – zakończyła Sidorowicz.

Oprócz Sidorowicz w zgrupowaniu w Kościelisku udział wezmą również Anna Mąka, Kamila Żuk, Joanna Jakieła oraz piąta zawodniczka, której nazwisko trener Tobias Torgersen poda do zakończeniu rozpoczynających się w środę Mistrzostwach Europy w Lenzerheide. Podopieczni trenera Rafała Lepela w składzie: Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka, Marcin Zawół swoje treningi rozpoczną 29 stycznia. Obie kadry będą trenować na Kirach do 5 lutego.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Natalia Sidorowicz