Skład reprezentacji Polski na ME w Lenzerheide

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Lenzerheide. Do Szwajcarii wybierze się kadra złożona z czterech zawodniczek i czterech zawodników.

Czempionat Starego Kontynentu odbędzie się w dniach 25-29 stycznia w Lenzerheide. Zawody tradycyjnie zaliczane będą do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Z tego powodu w imprezie udział biorą głównie zawodnicy, którzy na co dzień rywalizują właśnie w "biathlonowej drugiej lidze". Dlatego w składach większości ekip trudno znaleźć zawodników z pierwszych reprezentacji, zwłaszcza, że termin rozgrywania Mistrzostw Europy koliduje z przygotowaniami do Mistrzostw Świata.

Polskę w Lenzerheide reprezentować będą Dominika Bielecka (KS SKI Team Wodzisław Śląski), Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój), Magda Piczura (BKS WP Kościelisko), Daria Gembicka (UKS Lider Katowice), Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Wojciech Skorusa, Tomasz Jakieła i Kacper Guńka (wszyscy BKS WP Kościelisko).

W programie zawodów tak jak w poprzednich latach znalazły się bieg długi, sprint, bieg pościgowy oraz sztafety mieszane. Polska w dotychczasowych występach na biathlonowych ME zdobyła 34 medale - 13 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych.