Dodatkowy bieg w Arber

W związku z odwołaniem inauguracyjnych zawodów Pucharu IBU w Sjusjoen, światowa federacja zdecydowała się rozszerzyć program styczniowych zawodów w Arber.

W pierwszej wersji kalendarza Pucharu IBU na sezon 2022/23 zawody miały zainaugurować dzisiaj tj. 24 listopada. Niestety organizatorzy zawodów w Sjusjoen przegrali z pogodą i zrezygnowali z przeprowadzenia zawodów. Otwarcie sezonu nastąpi więc w Idre, gdzie pierwszy start zaplanowano na 29 listopada. W Szwecji rozegrane zostaną aż cztery starty: sprint, pościg, bieg długi i ponownie sprint.

Międzynarodowa Unia Biathlonu żeby zachować pierwotnie planowaną liczbę startów indywidualnych zdecydowała się wydłużyć planowane na połowę stycznia przyszłego roku zawody w Arber. Program czwartego przystanku Pucharu IBU w sezonie 2022/23  zakłada rozegranie biegu indywidualnego, a następnie dwóch biegów sprinterskich.

Łącznie od listopada do marca zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn rozegrane zostaną 22 starty indywidualne zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU.